Stanisław Jesienny

13 listopada przypadają imieniny tych elitarnych Stanisławów, których patronem jest święty młodzieniaszek Stanisław Kostka (Wikipedia nie podaje, czemu został świętym). Z moich obserwacji wynika, że listopadowych Stanisławów jest wielokrotnie mniej niż tych plebejskich, z 8 maja, którym patronuje święty Stanisław ze Szczepanowa, krakowski biskup-zdrajca (Gall Anonim), porąbany ponoć na kawałki (powód świętości) z  królewskiego rozkazu. Ja raczej nie jestem święty i chyba nie jestem młodzieniaszkiem, ale jestem listopadowy – choć sam nie wiem czemu, bo Rodziców, gdy żyli, nie spytałem, a na pewno urodziłem się w styczniu…
Pragnę najserdeczniej podziękować wszystkim dwudziestu pięciu osobom spoza rodziny, które wczoraj pamiętały o mnie i złożyły mi życzenia. Oto ich pełna lista: Tereska B. z Góry Kalwarii, Andrzej B. z Zawoi, Marian N. z Raszyna, (Moja) Kasia J. z Nidzicy, Romek R. z Piaseczna, Krysia K., Rafał F. i Justyna W. z Wrocławia, Marek i Marzena B. z Krakowa, Irena M. z Okonka, Włodek L. z Nysy, Bolek i Basia z Łagiewnik, a także Jacek Ł.Kasia P., Grzegorz P., Tomek K., Marcin K., Krycha i Wojtek B., Jacek N., Jaga i Jurek M. oraz Basia K-J. z Warszawy.
Gorące całuski, niskie ukłony, mocne uściski : – )
Solenizant

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.