Kup teraz!

W ciągu zaledwie dziesięciu lat Google stał się jedną z firm odnoszących największe sukcesy na świecie. Kalifornijczycy wykorzystują swój ogromny majątek do rozbudowywania imperium o coraz to nowe globalne usługi i projekty. Internetowy gigant jest głównym dostawcą najważniejszego surowca XXI wieku – danych. Od dawna wszyscy jesteśmy mieszkańcami planety Google.
Władza Google’a nasuwa bardzo wiele pytań. Dlaczego fotografuje całe ciągi ulic i skanuje miliony książek? Czy ten przyjazny olbrzym jest tak naprawdę niezaspokojonym potworem? Co o nas wie? I co z tym robi?
Dla Googlersów jest to jasne jak słońce: wszystkie informacje na świecie można i powinno się zindeksować oraz udostępnić szerokiemu gronu odbiorców – obojętnie, czy chodzi o katalogi sklepów internetowych, wpisy w portalach społecznościowych, czy skład łańcuchów DNA. Obaj twórcy Google’a zawsze mówili otwarcie, że do działania zachęca ich właśnie taka wizja. Jeszcze kiedy Google był zaledwie studenckim projektem, Larry Page rozbawiał swoich profesorów pomysłem zapisania całego internetu na jednym komputerze.
Więcej: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=1072

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz