Skandal

[10.05.10] Jeśli dzisiejsze główne wydanie telewizyjnych „Wiadomości” podaje prawdę, to jest to czysty żywy skandal zupełnie wyjątkowej rangi.
Nie można pojąć (przynajmniej ja nie potrafię), JAK TO W OGÓLE MOŻLIWE, by miejsce tak absolutnie bezprecedensowej w dziejach współczesnego świata tragedii nie zostało od razu skutecznie zabezpieczone przed penetracją ciekawskich (eufemizm) – dopóty, dopóki nie zyskamy pewności, iż wszystkie szczątki zostały odnalezione i zebrane.
Nie sposób uwierzyć, że Rosja – wciąż potężne i sprawne państwo (zwłaszcza gdy idzie o armię i policję…) – nie jest w stanie błyskawicznie odgrodzić terenu katastrofy i całodobowo obstawić go szczelnym kordonem kilkudziesięciu odpowiednio wyposażonych i zorganizowanych żołnierzy lub/i funkcjonariuszy.
Nie sposób uwierzyć, że Polska nie potrafi załatwić tak elementarnej sprawy standardowymi kanałami dyplomatycznymi lub – jeśli trzeba (w co jednak jeszcze trudniej uwierzyć) – poprzez natychmiastowe osobiste interwencje premiera Tuska i marszałka Komorowskiego u premiera Putina i prezydenta Miedwiediewa.
Nie sposób uwierzyć, że może chodzić o koszta takiej operacji. Jeśli jednak tak, to niniejszym deklaruję (przyrzeczenie publiczne w rozumieniu kodeksu cywilnego) swoje marne 10 000 zł emeryckich oszczędności.
Ale jako obywatelowi wstyd mi, że dożyłem takiej chwili.
Stanisław Remuszko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz