Stosunki polsko-czeczeńskie?

Cała prasa donosi dziś, iż polski sąd nie zgodził się z postulatem polskiej prokuratury w sprawie pana Ahmeda Zakajewa i nakazał wypuszczenie go na wolność. Gdybym był naczelnym jakiejś gazety, to poleciłbym swoim dziennikarzom zebrać informacje i zamieścić odpowiedzi na siedem następujących pytań:
1. Czy prokuratura złożyła (zamierza złożyć) zażalenie na tę decyzję sądu – a jeśli tak, to kiedy wypowie się w tej sprawie Sąd Apelacyjny?
2.
Zaskakującą opinię o tej decyzji sądu wygłosił były minister sprawiedliwości i prokurator generalny prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Tę opinię podała PAP, np. tutaj: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8393763,Cwiakalski__decyzja_sadu_ws__Zakajewa_to_ewenement.html Może jacyś prawnicy ustosunkowaliby się merytorycznie do tej opinii?
3. Czy Rzeczpospolita Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Rosją?
4. Czy Rzeczpospolita Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Czeczeńską Republiką Iczkerii?
5. Jaką rangę dyplomatyczną ma pan Adam Borowski?
Przez „Rz” nazywany jest raz konsulem:
http://www.rp.pl/artykul/92106,536962-Zakajew-na-wolnosci–bo-jest-uchodzca.html
a raz ambasadorem:
http://www.rp.pl/artykul/2,537384-Zakajew-scigany–ale-wolny-.html
6. Sąd ocenił, że jeśli jakiś kraj UE przyznał komuś status uchodźcy, to ta decyzja obowiązuje pozostałe kraje UE. A jeśli jakiś kraj UE odmówił przyznania statusu uchodźcy, to ta decyzja też obowiązuje pozostałe kraje UE? Pytam zatem: jaka jest konkretna podstawa prawna werdyktu warszawskiego SO?
7. Jakim cudem człowiek ścigany międzynarodowym listem gończym otrzymuje polską wizę i swobodnie przekracza polską granicę (z państwem nie należącym do UE!!!)?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : – )
Stanisław Remuszko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz