Po moim trupie!

– tak odpowiedziałbym jeszcze rok temu na pytanie: „Kiedy zacytujesz, Staszku Remuszku, jakąś polityczną opinię >Gazety Wyborczej< z patriotyczną aprobatą”?
Najwyraźniej pora na mnie, powinienem się żegnać i pakować, bo oto z pełnym przekonaniem pragnę dziś przytoczyć fragment bieżącego komentarza Wojeciecha Maziarskiego* z „Gazety Wyborczej”:
…Dziś prof. Gliński uczestniczy w operacji ogłupiania narodu polskiego. Operacji, jak pokazują sondaże, niezwykle skutecznej – już co trzeci Polak wierzy w kłamstwo smoleńskie. Jedna trzecia społeczeństwa żyje w urojonej rzeczywistości. W świecie, którego nie ma. Podejmuje decyzje i dokonuje wyborów, kierując się tymi urojeniami. Słucha podszeptów tych, którzy fałsz głoszą. Pora bić na alarm. Siła rażenia kłamstwa smoleńskiego każe w nim widzieć jedno z największych zagrożeń dla Polski.
W 1998 r. do polskiego prawa wprowadzono kary za negowanie zbrodni systemów totalitarnych, w tym za głoszenie kłamstwa oświęcimskiego. Zrobiono to trochę na wyrost, bo w skali społecznej nie ma u nas problemu kłamców oświęcimskich. Takie tezy głoszą tylko przedstawiciele cudacznego marginesu i nie wydaje się prawdopodobne, by mieli oni szanse podbić serca i umysły milionów Polaków. Przeciętny obywatel, słysząc kłamstwo oświęcimskie, puka się w czoło. Natomiast kłamstwo smoleńskie zainfekowało miliony umysłów. W odróżnieniu od oświęcimskiego jest zagrożeniem rzeczywistym, a nie tylko teoretycznym.
Nie, nie postuluję karania kłamców smoleńskich. Nie sugeruję, że powinien się nimi zająć prokurator. Chcę tylko uświadomić panu profesorowi Glińskiemu, w czym uczestniczy. Żeby w przyszłości nie mógł się tłumaczyć, że nic nie wiedział. Że chciał dobrze i do głowy mu nie przyszło, jak to się może skończyć…
http://wyborcza.pl/1,75248,12815041,Klamstwo_smolenskie_grozniejsze_od_oswiecimskiego.html
Ludzi rozumnych i dobrych – Rodaków zwłaszcza – pozdrawiam dziś z  szczególną troską i serdecznością
Stanisław Remuszko
——————-
*syna ś. p. Jacka, którego wieloletnią życzliwością miałem zaszczyt się cieszyć  (http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Maziarski)

P.S. [Eodem die, 21:00] Przejrzałem przed chwilą portale „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej”, Onetu oraz Interii i z dziennikarskim niepojęciem stwierdzam, że podana przez TVN o godzinie 19:00 absolutnie sensacyjna wypowiedź Zbigniewa Brzezińskiego nie ma tam żadnych ech. A przecież to jest taki sam medialny hit, jak trotyl…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz