Żydzi: nie macie prawa!

Rabin Michael Schudrich, Piotr Pacewicz z „Gazety Wyborczej”, Dominik Zdort z „Rzeczpospolitej”, Zbigniew Stawrowski i Sławomir Sowiński z Uniwersytetu kardynała Wyszyńskiego oraz inni zwolennicy okrutnego rytualnego mordowania zwierząt na potrzeby kulinarne* twierdzą, że  Żydzi (żydzi) mają moralne prawo do koszernej żywności:
http://wyborcza.pl/1,75478,14294877,Rabin_Schudrich__Mamy_moralne_prawo_do_koszernej_zywnosci.html
Natomiast ja, Stanisław Remuszko, uważam, że wy, Żydzi oraz żydzi, nie macie żadnego prawa do okrutnego rytualnego zabijania zwierząt, a więc i do żywności, która powstaje w ten sposób. Ani formalnego, ani moralnego, ani ludzkiego, ani boskiego. Żadnego.
Religina wolność myśli jest, Bogu dzięki, niczym nie ograniczona, lecz religijna wolność konkretnych ludzkich działań jest ograniczona jak najbardziej. Te ograniczenia może narzucić suwerenne  państwo – poprzez demokratycznie ustanowione prawo. Polska nie chce na swoim terytorium okrutnego rytualnego mordowania zwierząt (tak zdecydował Sejm), ci zaś, którzy postępowaliby wbrew tej woli państwa, zostaną przez nie zmuszeni do zaprzestania takich działań.
Stanisław Remuszko
———
**wymienione osoby budzą we mnie odrazę, wstręt i obrzydzenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz