Hallo, Kanada!

Kanada pachnąca ży… czliwością! Tak mi się kojarzy : -)

WSzPanie Jarosławie,
Uciekłszy mazurskiemu mrozowi, natychmiast piszę z Warszawy:
Mam kilkugodzinne (bezcenne treściowo, jako kronikalno-faktograficzno-historyczne) nagrania moich rozmów z moją przemiłą ciotką Haliną ze Święckich Skoczkową (dziś ś.p.) i chciałbym przekazać te nagrania córce Cioci, mojej kuzynce Barbarze ze Skoczków Janickiej, która ma męża Włodzimierza i dwoje (bardzo już dorosłych) dzieci – syna Maćka i córkę Monikę (jeśli dobrze pamiętam). Basia Skoczkówna skończyła w Warszawie handel zagraniczny na SGPiS (dziś i przed wojną SGH), musi mieć 60-65 lat, i wyszła za mąż za Włodka Janickiego (inżyniera-drzewiarza po SGGW, jeśli dobrze pamiętam). Oni wyjechali z Polski jakoś w okolicach stanu wojennego, naprzód byli chyba w jakimś obozie przejściowym w Austrii, a potem znaleźli się w Kanadzie. Ostatni kontakt z nimi (telefoniczny) miałem w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, ale w latach dziewięćdziesiatych jeszcze spotkaliśmy się przynajmniej raz u Cioci w Warszawie (zachowały się zdjęcia, mogę przesłać). Basia ma siostrę, panią profesor na Wydziale Geografii UW, Marysię Skoczek, lecz, niestety, nazwijmy to, „nie mam z nią kontaktu”.
Zachowały się dwa kanadyjskie adresy Basi i Włodka. Pierwszy: 9090 Baivin, La Salle, Quebec, H8R 2E4 , także numer telefonu (201) 366-8312 ***, oraz drugi: 9229 Airlie, # 18, La Salle, Quebec, R8A 2A7.
Chętnie odpowiem na każde pytanie.
Z góry ogromnie dziękuję i serdecznie pozdrawiam : -)
Stanisław Remuszko
P.S. Oczywiście czekam na Pana z pysznym lunchem przy Pana następnej wizycie!

*     *     *

To jest oryginalny list wysłany w październiku 2013 do kanadyjskiego pana Jarosława Dąbrowskiego, artysty, wydawcy i dziennikarza. Przedstawiłem w tym liście swój problem i niewiele mogę dodać. Ale o pomoc w znalezieniu kuzynów pragnę dziś poprosić wszystkich kanadyjskich Ludzi Dobrej Woli – zwłaszcza Polonusów. Na swojej stronie od lat zbieram podpisy pod różnymi obywatelskimi inicjatywami (http://www.remuszko.pl/sprawy.php), wyszła nawet cała książka o tym (http://www.remuszko.pl/wariacje/), tam są tysiące nazwisk, głównie z Polski, ale i z całego świata, w tym przynajmniej kilkadziesiąt z Kanady (co od razu widać przy internetowym przeglądaniu), więc do tych Państwa-Sygnatariuszy uśmiecham się poniekąd jak do Starych Znajomych, w pierwszej kolejności, i uprzejmie proszę o życzliwe kwerendowe wsparcie. Jeśli wolno coś sugerować, to ośmieliłbym się zaproponować wypróbowaną metodę  PODAJ  DALEJ !
Z góry dziękując wszystkim takim Dobrodziejom Moim, życzę pięknych świąt Bożego Narodzenia oraz dobrych i ciekawych wydarzeń w nowym, 2014 roku : -)
Stanisław Remuszko
[oto moje namiary: +4822 641-7190, +48 504-830-131, remuszko@gmail.com  www.remuszko.pl]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.