Ja – na Kukiza

Dlaczego?
Wskutek prostej eliminacji.
Wiem, że moja kreska oddana na Platformę Obywatelską albo na Prawo i Sprawiedliwość nic w polskim krajobrazie nie zmieni. Obie partie muszą wziąć dwa pierwsze miejsca w nadchodzących wyborach parlamentarnych i zająć 75% poselskich foteli , ponieważ od lat (a już na pewno od wielu miesięcy) mówią to absolutnie wszystkie ankiety, a do elekcji został tydzień i nic zmienić się nie może. Co dałby tym ugrupowaniom mój głos, gdyby miał numer Trzy Miliony Pięćset Dwadzieścia Dziewięć Tysięcy Sto Trzynaście? Praktycznie nic. A ja nie osiągnąłbym swojej osobistej obywatelskiej satysfakcji*…
Na Lewicę nie – z przyczyn historyczno-niesentymentalnych.
Na Korwina nie – z przyczyn przyziemnych (pomysły fajne, tylko nierealne).
Na Petru nie – z przyczyn irracjonalnych (antysolidarność plemienno-towarzyska).
Na PSL nie – bez wyraźnej przyczyny (może poza tą, że od trzech pokoleń moja rodzina mieszka w Warszawie).
Pozostaje pan Kukiz, który jako jedyny chce zmienić konstytucyjny ustrój Polski z partyjno-medialnego na obywatelski.
Jasne, że teraz mu się to nie uda. Ale jeśli wejdzie do Sejmu, będzie mógł tę straszną ideową zarazę rozsiewać przez cztery lata – z ważnych trybun, ekranów, głośników i gazet. Kropla drąży skałę. Nie od razu Kraków zbudowano.
Przed laty uważałem Pawła Kukiza za tępego prostaka, lecz dziś widzę, że albo wtedy się myliłem, albo pan Kukiz bardzo się rozwinął. Posługuje się klarowną rzeczową polszczyzną, zachowuje stanowczy umiar, panią Olejnik zapędza w kozi róg, odnosi się do kontrargumentów, odpowiada na zadawane pytania, demonstruje logikę i kulturę. Na tle większości aktorów sceny politycznej wygląda na uczciwego patriotę, który przejmuje się dobrem naszego państwa, wierzy w to, co mówi, i – co ważne! – nie ma politycznego doświadczenia. W moim prywatnym sumieniu obywatelskim daje mu to wystarczającą wyborczą przewagę nad innymi.
Rodaków rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : -)

Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131

* https://www.youtube.com/watch?v=qAzqSYQ9X9U

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.