Konkurs prywatny

Wierzyć sie nie chce, lecz równo za dziewięć miesięcy – 17 października 2016 – wielki Adam Michnik skończy siedemdziesiąt lat
Ten wybitny Polak, człowiek ogromnych talentów oraz niezwykłej osobowości, urody, swady i dykcji, przez ponad pół wieku służył Rodakom, Ojczyźnie i światu jak umiał, dawał co miał najlepsze, nie szczędził duchowych oraz fizycznych sił, tyrał w pocie czoła, nie dosypiał, nie dojadał, nie wylewał za kołnierz, i teraz pora na wdzięczny symboliczny rewanż od Narodu i Społeczeństwa.
Ogłaszam wielki prywatny konkurs na pomysł Jubileuszowego Prezentu!!!
Co to ma być? Honorowe polskie obywatelstwo? Szóstka w lotto? Święto państwowe? Ciążowy habit zakonnicy? Pokojowy Nobel? Stała przepustka do Pałacu Prezydenckiego? Biały Bentley Mulsanne z Francuską Kierownicą? Obiad w domu Świętej Marty? Drugi Orzeł Biały? Uniwersytet, szpital, teatr albo filharmonia imienia? Ufundowane przez Radę Europy medialne stypendium dla najzdolniejszych uczniów Mistrza? Kopiec a la Kościuszko? Zaproszenie na Mickiewicza 49? Europejska gala na cześć w paryskiej Olimpii? Szlachecki dworek? Biograficzny film Wajdy? Obfitująca w spotkania z czytelnikami roczna podróż pełnomorskim jachtem dookoła świata? Odstrzał białowieszczańskiego żubra? Prawo jazdy kategorii „C”? Zjazd z Kasprowego w towarzystwie i z asekuracją samego Andrzeja Dudy? Człowieczeństwo Roku amerykańskiego „Time”? Uchwalona jednogłośnie przez Radę Warszawy zmiana nazwy ulicy Czerskiej na ulicę Michnika? Alei Przyjaciół na Aleję Przyjaciół Adasia? Prowadzony przez Jana Pietrzaka jubileuszowy koncert w Sali Kongresowej? Doktorat honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego? Randka w ciemno z Miss Universum? Noga od Okrągłego Stołu? 1% akcji „Agory”? Prezydentura w pierwszej turze w 2025 roku? Awans na Nadredaktora „Gazety Wyborczej”? A może uchwalenie przez ONZ międzynarodowej Grand Prix (Gold Michnik Prize) – w jakiej dziedzinie?
Startować można w dwóch kategoriach: pomysłów realnych i pomysłów nierealnych (mogą być złośliwe, byle ciekawe i dowcipne). Zwięzłe opisy proszę przysyłać pod adresem: remuszko @ gmail. com. Nagroda w każdej kategorii jest jedna i wynosi minimum 100 zł (tyle obiecuję dać sam, ale może uzbieram więcej; sponsorów proszę o kontakt). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone miesiąc przed Jubileuszem, czyli 17 września 2016.
Miłej karnawałowej zabawy!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.