Jaruzel i Gazeta Wyborcza

1. Ogłaszam licytację – kto pierwszy ten lepszy. Cena wywoławcza 50 zł.
Podczas piwnicznych porządków natknąłem się na zabytek z epoki. Otóż prawie ćwierć wieku temu po burzliwej manifestacji pod Belwederem, którą obsługiwałem wówczas jako czynny dziennikarz, znalazłem przy Bagateli porzuconą szturmówkę na kiju (kawał dykty z kolorowo wymalowanym umundurowanym generałem Jaruzelskim, przy zbrodniczych orderach i w zakrwawionych okularach, z podpisem „faworyt UD”). Szturmówka wygląda jak nowa, nic nie wyblakło (piwnicę mam suchą, czystą i ciemną). Uważam, że powinna trafić do Muzeum IPN albo do Izby Pamięci PiS, a może do prywatnej kolekcji?
Jeśli do Wielkanocy nikt tego anonimowego dzieła nie kupi, w Wielki Piątek powędruje ono na śmietnik, i stamtąd będzie można wziąć ją sobie najzupełniej za darmo. Gdyby jednak do tego czasu ktoś był takim oryginalnym skarbem zainteresowany, podaję swoje namiary: remuszko@gmail.com, 504-830-131.
2. Uprzejmie informuję, że dzięki sponsoralnemu wsparciu sławnych Państwa Przetakiewiczów – Anny i Krzysztofa z Belgii oraz Zygmunta z Kanady – ukazał się kolejny cyfrowy dodruk (100 egzemplarzy) wyczerpanej książki pod tytułem „Gazeta Wyborcza. Początki i okolice. Kalejdoskop”. Do wysokości tej liczby książka jest zatem do patriotycznego wysyłkowego kupienia za psi grosz (link: http://remuszko.pl/gw/), z moją osobistą dedykacją uczynioną wiecznym piórem z niebieskim atramentem.
Pozdrawiam Państwa serdecznie i z respektem : -)
Stanisław Remuszko
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.