Do Bajki

Zakątek Cybisa (2)

Warszawa, 28 kwietnia 2016

Pan Dyrektor Marcin Bajko BGN Kredytowa 3 00-056 Warszawa

Szanowny Panie Dyrektorze,

W nawiązaniu do Pana listu z 21 kwietnia 2016 (GK-WN-II.6823.2.216.MSN), prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o wysokości kwot, których domaga się „Włodarzewska S.A.” jako „zwrot kosztów nakładów i utraconych korzyści”.

Nie negując generalnych unormowań ustawowych dotyczących zamiany nieruchomości, jesteśmy zdania (po zasięgnięciu opinii ekspertów), że w ramach umowy cywilnoprawnej możliwe są różne sposoby, jak to BGN ujmuje, „rozliczenia różnicy wartości przedmiotów zamiany”. Według naszej wiedzy, „Włodarzewska S.A.” jest gotowa wznowić rozmowy z Ratuszem na temat przerwania obecnego etapu budowy. Ale w tym celu potrzebna jest dobra wola obydwu stron. Mamy pewne możliwości perswazyjne oraz możliwość osobistego przedstawienia bieżącej argumentacji przedstawicielom najwyższych władz Warszawy (miasto, powiat, województwo).

Przypominamy, że cała sprawa narodziła się (ponad cztery lata temu) wskutek stanowczych zbiorowych działań setek okolicznych mieszkańców, których żywotne interesy zostały nagle i dramatycznie zagrożone. Zaangażowali się w nią osobiście prezydent Warszawy, wojewoda mazowiecki, dzielnicowe i lokalne samorządy, a także prasa, radio i telewizja.

Z naciskiem podkreślamy obecną wyjątkową pilność sprawy. Każdy dzień zwiększa konieczne koszty porozumienia z Włodarzewską. Nikt nie chce burzyć już zbudowanego. Chcemy zatrzymać budowanie.

Z respektem

Stanisław Remuszko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *