Obyczaje

Ursynów, 29 grudnia 2017

Wolałbym nie wchodzi w nowy rok ze starymi sprawami, dlatego upubliczniam i archiwizuję i poniższą korespondencję.

Według strony www, Rada Nadzorcza SMB „Jary” składa się z dziewięciu następujących osób: Wojciech MIĄSKO, Anna NOWAKOWSKA, Agnieszka DOMINIAK, Wojciech POWICKI, Stefan KAMIŃSKI, Adam PIETRUSIEWICZ, Ewa SOBIESZCZAŃSKA, Stanisław FRONC i Jaromir GAZY.

Mieszkam tu od roku 1978 i wkrótce skończę 70 lat. Żal do Rady mam wyłącznie o to, że nie odpowiedziała na żaden z cytowanych niżej listów. Nie o to, CO odpowiedziała, lecz o to, że nie odpowiedziała W OGÓLE. Moim zdaniem stoi to w sprzeczności nie tylko z dobrymi obyczajami, lecz także z powszechnie obowiązującym prawem.

Miłych Sąsiadów pozdrawiam serdecznie i z respektem : -)

Stanisław Remuszko

*     *     *

[Pismo do Rady Nadzorczej z 3 listopada 2017]  Szanowni Państwo, nie chcę wchodzić w szczegóły, choć na życzenie mogę je precyzyjnie przedstawić. We wrześniu zadzwonił do mnie pan prezes Piotr Janowski i zaproponował napisanie artykułu za wynagrodzeniem. Zrobiłem to i mój spory całostronicowy artykuł ukazał się w ostatnim numerze naszej spółdzielczej gazety. Jednak do dziś, mimo grzecznego odczekania i następnych kilkakrotnych próśb, nie mogę wydębić od pana prezesa najmarniejszego honorarium. Uprzejmie proszę Radę, aby – jako Zwierzchność – pomogła załatwić tę krępującą drobną kwestię dyskretnie i ugodowo.

Stanisław Remuszko

*     *     *

[Pismo do Rady Nadzorczej z 13 listopada 2017]

Szanowni Państwo, nawiązuję do prośby przedstawionej Radzie 3 listopada 2017.

Z moich prywatnych rozmów zdaje się wynikać, że panu prezesowi Piotrowi Janowskiemu zwrócono uwagę, iż Spółdzielnia ze względu na swoje wewnętrzne przepisy nie może mi wypłacić honorarium za zamówiony tekst.

Jako prawdomówny człowiek honoru, którym niewątpliwie jest pan prezes Piotr Janowski, na jego miejscu wyjąłbym z własnej kieszeni marną stówę i zapłacił autorowi, kończąc tym samym ten zadziwiający i niepojęty spór.

Ale jest też drugie rozwiązanie. Wystarczy, że pan prezes oświadczy, iż Stanisław Remuszko głosi fałsz, ponieważ on, Piotr Janowski, nigdy nie obiecywał Stanisławowi Remuszce żadnego wynagrodzenia. Wówczas uznam sprawą za zamkniętą.

Stanisław Remuszko

P.S. Gdyby ktoś chciał coś rzec a propos, niech zanotuje: remuszko@gmail.com, + 22 641-7190, 504-830-131

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.