Referendum w sprawie intronizacji Chrystusa?

O niepojętej umysłowej zapaści PiS pisałem już na blogu http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=471 , a oto życie przyniosło nowy kwiatek: referendum stanowiące o… stołecznych cenach komunalnych. Tak, to nie pomyłka. Poseł Artur Górski i senator Zbigniew Romaszewski zbierają podpisy warszawiaków pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum lokalnego z następującymi pytaniami (cytuję, bo inaczej nikt nie uwierzy): czy jesteś za obowiązywaniem do końca obecnej kadencji Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz:  a) cen biletów komunikacji miejskiej  b) cen dostaw wody i odprowadzania ścieków  c) opłat za żłobki miejskie na poziomie obowiązującym w 2010 roku?
Normalny mieszkaniec Warszawy oczywiście nie ma bladego pojęcia, czy jakieś podwyżki/obniżki są merytorycznie uzasadnione oraz jakie byłyby ich skutki, ale na pewno wolałby płacić mniej – dlatego nigdzie na świecie, nie wyłączając byłych państw RWPG, tych kwestii nie rozstrzyga się przy pomocy referendum!!! To dokładnie tak, jakby referendalnie spytać: czy jesteś za tym, aby być młodym, zdrowym, pięknym i bogatym? Fakt, że opozycyjna parta najpoważniej angażuje swoich zwolenników i swoje pieniądze w przedsięwzięcie dość kompromitujace intelektualnie i politycznie, może świadczyć o wielu rzeczach, ale o jednym przykrym zjawisku świadczy na pewno:  o rozmiarach utraty przez PiS kontaktu z rzeczywistością. Brrr…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.