Dobry uczynek konkretnie rekomendowany :-)

To ja, Remuszko. Dobry wieczór,
Kochani, Szanowni, Zacni i Przemili P.T. Państwo, Druhowie oraz Krewni i Znajomi Królika,

Bardzo poważnie i bardzo serdecznie proszę o chwilę starannej uwagi.

Człowiek robi bezinteresownie różne słuszne rzeczy, ale czasami po prostu nie wie, komu przekazać coroczny fiskalny dobroczynny jeden procent. Więc z przekonaniem podpowiadam adres: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (KRS 037904), z dopiskiem: Agnieszka Gordziejewska. Od ponad roku znam osobiście tę mieszkającą w mazurskiej Nidzicy trzyletnią panienkę oraz jej kochających, godnych podziwu Rodziców, i mogę zaręczyć, że nie tylko byłby to dar dobry i piękny, lecz również zostałby bardzo właściwie spożytkowany. Na życzenie służę wszelkimi dodatkowymi informacjami.

Wasz sługa 🙂

Stanisław (Staszek, Stap) Remuszko

(+22) 641-7190, (+504) 830-131, remuszko@neostrada.pl

 

P.S. A tu jeszcze jest link do Ministerialnej Instrukcji wypełniania PIT: 

 

http://www.pozytek.gov.pl/1,podatku,na,rzecz,OPP,465.html

 

oraz konkretny fragment tej Instrukcji (nawet JA pojąłem!):

 

…należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT – 38.

W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego, jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. [A więc, w naszym przypadku: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, KRS 037904, kwotaKwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Podatnik może także zamieścić dodatkowe informacje, dotyczące jego preferencji co do rozdysponowania środków z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretny cel), w rubryce: „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”. [A więc, w naszym przypadku: Agnieszka Gordziejewska]…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.