Poziomy

W dzienniku „Rzeczpospolita” pan Wildstein zamieścił tekst:
http://www.rp.pl/artykul/680897.html
z którym można się zgadzać lub nie – ale ja nie o tym. Ja o dwóch poziomach: pierwszym (poziom tej konkretnej polemiki) oraz drugim (poziom uogólnionego umysłu tamtejszych czytelników).

Jeden z internetowych komentatorów tekstu pana Wildsteina napisał tak (cytat pełny i dosłowny):
„Autor napisał: – …bez zgody na homoseksualne małżeństwa, zakwestionowanie rodziny czy radykalne zeświecczenie społeczeństwa nie da się zbudować autostrad. Nonsens tego rozumowania bije w oczy. Znajduje ono jednak w naszym kraju zdumiewająco wielu zwolenników… 
Nonsens tych słów bije w oczy. Nikt nie jest zwolennikiem takiego wydumanego rozumowania. Autor głosi zwykłą nieprawdę…”

Na co drugi internetowy komentator odpowiedział tak (cytat pełny i dosłowny):
„… jestem zdecydowanie po stronie autora. Himalaje absurdu – to cecha tuskizmu marksizmu i leninizmu… chociaż tuskizm pod tym względem objął zdecydowane naukowe przewodnictwo – niestety pełni też role przewodniej siły narodu. Ciężko się wspinać na te Himalaje… ale za to po wyborach będzie z górki…”

Czytelnicy „Rzeczpospolitej” mają możność oceniania wpisów. Otóż ten drugi wpis został przez nich oceniony DZIESIĘĆ RAZY wyżej niż ten pierwszy!
Ludzi rozumnych i dobrych – także wśród czytelników „Rzeczpospolitej” – pozdrawiam serdecznie i z respektem : – )
Stanisław Remuszko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.