Zrzutka na Lema II

Dzięki życzliwości Czytelników-Dobrodziejów, „Korespondencja Lem-Remuszko” z przełomowych dla Polski i Europy lat 1988-93 wyszła drukiem. Opisałem to na swoim niniejszym blogu 30 stycznia 1919:

Tu: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=5702

Teraz przymierzam się do uczczenia Mistrza w inny sposób.

W ciągu ostatnich dziewięciu lat corocznie projektowałem i prowadziłem autorski konkurs o nazwie Lemoniada. Polega on na kwizowym badaniu znajomości książek Pisarza, a przykład ostatniej rywalizacji (wszechświatowej, ma się rozumieć!) oraz jej wyniki łatwo prześledzić pod linkiem Organizatora, czyli krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema:

https://www.ogroddoswiadczen.pl/konkurs-czytelniczy-pytania-i-uczestnicy

Przyszło mi do głowy mianowicie, by te „Lemoniady” zebrać i wydać jako zeszyt tej postaci, w jakiej na pocztach, dworcach oraz w kioskach i księgarniach rozprowadzane są rozmaite popularne „Krzyżówki”, „Rozrywki” czy inne „Sudoku”. Rzecz jasna, nie byłyby to ściągi-bryki z Lema dla licealistów czy studentów, gdyż rozwiązać zadane zagadki – dla własnej satysfakcji – mogliby tylko ci czytelnicy, którzy już przeczytali „Bajki robotów”, „Cyberiadę”, „Wizję lokalną”, „Katar”, „Dzienniki gwiazdowe”, „Kongres Futurologiczny”, „Głos Pana”, „Pokój na Ziemi”, „Golem XIV” i „Fiasko”, albo mają te pozycje pod ręką i chce im się w nich grzebać.

Przypomnę – nawet lemoznawcom-lemoniadowiczom – że każdy konkurs składał się z pewnej liczby pytań dotyczących danej książki oraz że na każde pytanie możliwe były do wyboru cztery odpowiedzi, z których tylko jedna była trafna. Na końcu planowanej książeczki jej czytelnicy mogliby sprawdzić, czy dobrze odpowiadają, i po czym to poznać.

Zbieram niewiele: małe kilkaset PLN (palce jednej ręki) na profesjonalny skład oraz drugie tyle na druk.

Moje konto bankowe: SR, Dunikowskiego 8/44, 02-784 Warszawa, numer 69 1240 1125 1111 0010 8810 4095. W tytule przelewu proszę łaskawie wpisać: „lemoniada”.

O rezultatach zbiórki natychmiast poinformuję na blogu. Każdy, kto ofiaruje przynajmniej pięćdziesiąt złotych, dostanie tomik oczywiście gratis!

Wszystkich rozumnych i dobrych lemofilów pozdrawiam serdecznie i z respektem : -)

27.11.2019. Minął miesiąc. Wpłynęła jedna wpłata. Przed chwilą zwróciłem. SR

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.