25 lat później

Jak zwykle, życie dopisuje swoje.

Pierwszy raz miało być uroczyście, z namysłem, umiarkowanie i bez emocji.

Ale się nie dało (z moim charakterem…).

Jutro rano będę składał zeznania w IPN, dokąd zostałem wezwany jako świadek na okoliczność weryfikacji dziennikarzy w stanie wojennym. Do IPN jadę z plecakiem, a potem PKS wiezie mnie na tygodniowe Mazury, gdzie będę dostępny pod telefonem 0-504 830-131. Ale teraz, po obejrzeniu wieczornych dzienników telewizyjnych, chcę rzec emocjonalne swoje:

1. Jeśli sam Kwaśniewski powie, że 2+2=4, to uznam, że Kwaśniewski powiedział prawdę.

2. Uważam, że skoro Kiszczak osobiście aresztował Piotrowskiego, a potem odbył się w miarę publiczny (1984 rok!) proces zabójców księdza Jerzego, to, wziąwszy pod uwagę ówczesne polityczne didaskalia, trzeba intelektualnej ślepoty lub bardzo złej woli, aby zarzucać Kiszczakowi czy Jaruzelskiemu, że byli „sprawcami kierowniczymi” (mocodawcami) tej zbrodni. Uważam, że mord na księdzu Popiełuszce, zwłaszcza dokonany przez podwładnych obu generałów, był im „bardzo nie na rękę” (eufemizm). Choć, oczywiście, ponoszą oni ogólną moralno-polityczną odpowiedzialność za tamto swoje komusze przywództwo.

3. Jestem zwolennikiem kary śmierci, czemu daję wymierny wyraz na swojej stronie internetowej [ www.remuszko.pl/ks ] . Gdyby to ode mnie zależało, Piotrowski, Pękala i Chmielewski zostaliby powieszeni. Ale przypominam, że pan Jan Olszewski, którego trudno podejrzewać o sympatie prokomunistyczne, nie wniósł, w swej oskarżycielskiej mowie końcowej, o zgładzenie tych łotrów, lecz oświadczył, iż wie, że ksiądz Jerzy byłby takiej karze przeciwny.

4. Amicus Plato sed magis amica veritas.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem 🙂

Stanisław Remuszko

P.S. Uważam, że „hipoteza”, iż ksiądz Jerzy został zabity kiedy indziej, gdzie indziej i w innych okolicznościach, nie zasługuje na uwagę – jako grzech przeciw rozumowi. Podobnie myślę o tych, którzy tę hipotezę forsują. 

(18.10.09), Stanisław Remuszko ( http://www.remuszko.pl/zycie ), Dunikowskiego 8, 02-784 Warszawa, 0-22 641-7190, 0-504 830-131, www.remuszko.pl, remuszko@ANTYSPAMneostrada.pl 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.