19 października

Równo 27 lat temu fukcjonariusz Służby Bezpieczeństwa PRL Grzegorz Piotrowski, wespół z kolegami „po służbie” Leszkiem Pękalą i Waldemarem Chmielewskim, w okrutny sposób zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę. Zbiegiem okoliczności, tego samego dnia ówczesny szef MSW generał Czesław Kiszczak obchodził swoje LX urodziny. Kilka dni później mordercy zostali aresztowani, a kilka miesięcy później skazani na wieloletnie więzienie (prokurator wnosił o karę śmierci, oskarżyciel posiłkowy zaś Jan Olszewski – późniejszy premier  – był karze śmierci przeciwny). Rozmawiałem z gen. Kiszczakiem na ten temat; przypuszcza, że za tą zbrodnią-prowokacją stał gen. Mirosław Milewski (wpisz w gugle) wspierany przez swoich odpowiedników w Moskwie.
Zadzwoniłem dziś do 87-letniego Jubilata, życząc mu doczekania w zdrowiu prawomocnego wyroku w wytoczonym przez IPN procesie za – cytuję – „kierowanie zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym”, czyli WRON (wpisz w gugle, zajrzyj tutaj: www.remuszko.pl/abolicja/). Generał podziękował za „pamięć i tak dobre życzenia”.
Stanisław Remuszko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.