RAZ II

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/10/29/pod-palma/
Zapowiedziałem wczoraj, że ciąg dalszy nastąpi, i oto on:
W linkowanym wyżej felietonie, Rafał A. Ziemkiewicz (dobiegający pięćdziesiątki, o czym mało kto wie) pisze różne dziwne rzeczy – ale nie zabiorę nikomu przyjemności i namawiam do całościowej skupionej lektury tego ważnego tekstu.
Między innymi odnosi się do sławnego pomnika Czterech Śpiących:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Braterstwa_Broni_w_Warszawie
który od 66 lat stoi w samym centrum prawobrzeżnej Warszawy zwanej Pragą, a teraz ponoć ma być przesuniety  w związku z budową drugiej linii metra. RAZ przypomina to, co powszechnie wiadomo: że wskutek kunktatorskich i tchórzliwych postaw „premiera” Tuska i tej stołecznej „prezydentki” HG-W – cytuję – czekano tygodniami z kluczowym dla miasta remontem do łaskawej zgody Putina na przestawienie pomnika krasnormiejców, upamiętniającego ich morderstwa, gwałty i rabunki oraz bohaterskie przyglądanie się z remontowanego dziś miejsca rzezi powstańców. Jak Państwo widzą, jest to opis jasny i zgodny z rzeczywistością, przynajmniej dla wszystkich urodzonych warszawiaków.
Lecz BTW spytam: czy pamiętająją Państwo (o czym niestety zapomniał RAZ…) te ogromne wysiłki AntyCzteroŚpiącowe, te medialne pojedynki, te zaciekłe polemiki i bitwy na łamach oraz OGÓLNY ROZGŁOS nadany sprawie w trakcie prezydentury miejskiej (3 lata) i państwowej (4 lata) Lecha Kaczyńskiego oraz premierostwa (de facto 2 lata) jego brata?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : – )
Stanisław Remuszko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz