Pomysł dla HG-W

Naprzód edukacja (za Wikipedią):
Nagrody IgNobla – humorystyczne odpowiedniki nagród Nobla za prace naukowe, które najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia oraz odkrycia, które nie mogą lub nie powinny być powtarzane, przyznawane przez amerykańskie czasopismo Annals of Improbable Research. Ideą tych nagród jest popularyzowanie nauki i pokazanie zabawnych aspektów pracy naukowca. Nagradzane prace mają najczęściej faktyczną wartość naukową i ich zabawność jest jedynie dodatkowym atutem. 
Otóż w listopadowym numerze znakomitego miesięcznika „Wiedza i Życia” wyczytałem, że Pokojowego IgNobla ’2011 przyznano burmistrzowi Wilna za rozjeżdżanie transporterem opancerzonym źle zaparkowanych samochodów w centrum stolicy Litwy.
Tak skłoniony do myślenia, zastanowiłem się, i uznałem, że to musi być czysta żywa nieprawda, nazywana kiedyś kaczką dziennikarską, a od czasów niezapomnianego prof. Geremka faktem prasowym. Chociaż…
Czy ja dobrze pamiętam, że prawo dopuszcza przepadek przedmiotów przestępstwa? Może Litwini demokratycznie rozciągnęli to na wykroczenia? Dalej idzie już łatwo: sąd orzeka, a burmistrz wykonuje. Można to zrobić bez świadków na złomowisku, ale można też demonstracyjnie, w centrum miasta, przy błysku fleszy i pod okiem kamer.  Przypuszczam, że po pierwszych kilku takich publicznych egzekucjach – dokonanych gąsienicami czołgu/buldożera na skonfiskowanym Audi, BMW czy nawet marnej Toyocie oraz transmitowanych przez telewizję HD (chrzęst i chrup stereo) – znalezienie w Wilnie samochodu zaparkowanego o jeden centymetr źle graniczyłoby z cudem.
Może to jest jakiś pomysł dla pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz?
Stanisław Remuszko
P.S. Dam WWzco [Wielką Wedlowską (200 g) z całymi orzechami] za wskazanie rzetelnych źródeł weryfikujących tego konkretnego Pokojowego IgNobla!

(The Day After) Dwie równorzędne nagrody otrzymują: sławny maziek (za cytat z pisma przyznającego IgNoble) oraz Katarzyna Jabłońska z Nidzicy za link: http://www.vilnius.lt/newvilniusweb/index.php/116/?itemID=94256

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.