Znachor fanatyk

http://wyborcza.pl/1,76842,10578622,Jak_to_jest_urodzic_dziecko_z_zespolem_Downa.html

…Osoby z zespołem Downa są zwykle umiarkowanie lub znacznie upośledzone
umysłowo…
To nieprawda. Nie „zwykle” („zazwyczaj”), lecz ZAWSZE.
Po drugie, testy na Downa są tanie, proste i dają absolutnie pewny wynik już od początku trzeciego miesiąca ciąży. Jeśli ktoś chce usunąć taki wadliwy genetycznie embrion, powinien to zrobić właśnie wtedy (gdy nie zamieni się jeszcze w płód).
Po trzecie: to straszne, wręcz potworne, że zawód lekarza wykonują w Polsce również osoby, które, po pierwsze, nie uznają Downa za aborcyjny wymóg ustawowy; po drugie – nie informują w takim przypadku o szpitalu, który, dla zwięzłości, „myśli inaczej”.
Uważam, że tym powinna zająć się prokuratura, i gdybym sam był zainteresowany – złożyłbym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, oraz wniosek do samorządu lekarskiego o dyscyplinarne pozbawienie takiego znachora-fanatyka prawa do wykonywania zawodu.
Europa, moja Polska, XXI wiek… Wierzyć się nie chce!!!
Stanisław Remuszko
P.S. Nikt nikomu nie odbiera formalnego prawa do spłodzenia, urodzenia i wychowywania dziecka upośledzonego (Down), choć w aspekcie moralnym miałbym przynajmniej wątpliwości. Natomiast nikt nikomu nie powinien również odbierać formalnego prawa do NIEPOSIADANIA takiego dziecka, jeśli po jego poczęciu okaże się, że musiałoby być upośledzone (Down). Tak uważam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz