www.remuszko.pl

...jako naoczny świadek wydarzeń napisałem wysoce krytyczną, dokumentalno-publicystyczną książkę o Agorze, "Gazecie Wyborczej", Michniku i okolicach, w której wielokrotnie i expressis verbis oskarżyłem to towarzystwo nie o jakieś duperele, lecz o konkretne czyny obrzydliwe moralnie, czyli o takie postępowanie lub właściwości - cytuję z Wikipedii definicję zniesławienia - które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, lub rodzaju działalności. Gdyby tam był nie to że fałsz, ale cień cienia fałszu, wówczas dawno zgniłbym w więzieniu lub/i poszedł z torbami wskutek sprawiedliwych wyroków niezależnej judykatury wydanych na procesowy wniosek redaktora Michnika i mecenasa Rogowskiego... (Stanisław Remuszko, „Wariacje obywatelskie”, str. 279)


Prawda o "Gazecie Wyborczej"

(książka "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice"
         - III wydanie* poprawione i wzbogacone)

 
 
Bystra Czytelniczko, Dzielny Czytelniku, jeśli chcesz poznać tajemnice "Gazety Wyborczej" - w sensie opowieści naocznego nieanonimowego żywego świadka (tzw. relacje z pierwszej ręki) - masz w zasadzie dwie możliwości:
1. Przeczytać polecaną tu książkę (byle nie przed snem!)
albo
2. Przeczytać dwa teksty (w sumie kilkanaście stron znormalizowanego maszynopisu), które znajdują się pod linkami list oraz wywiad (to już na pewno nie przed snem!!!)
Może być również tak, że po lekturze jednego czy obu w.w. tekstów TYM BARDZIEJ będziesz chciał przeczytać książkę; wtedy od razu przejdź na dół tej strony. 
Jeśli jednak NASAMPRZÓD chciałbyś z grubsza dowiedzieć się, o co w ogóle chodzi - rzuć okiem, proszę, na poniższe trzy akapity: 
 
W 2010 roku praktycznie wyczerpał się nakład trzeciego wydania pierwszej (i do dziś jedynej w Polsce, Europie i na świecie) książki o pochodzeniu, narodzinach, ewolucji i udziale we władzy „Gazety Wyborczej” i jej środowiska. Książki niezwykłej ze względu na swoją treść i ze względu na swoje dziejeKsiążki wysoce krytycznej wobec Agory i Michnika, dokumentującej ich grzech pierworodny.
W tej książce nikt nie przeklina, nie ma w niej erotycznych scen, szpiegowskich afer ani gangsterskich porachunków. Nie ma tam również epitetów politycznych („czerwonych komuchów”, „solidarnościowych oszołomów”, „starych esbeków”, „prawicowych ekstremistów”, „pachołków Moskwy” ani „sługusów Michnika”). Nie ten styl. Nie ten język. Życzliwe gwarancje poziomu i przyzwoitości dają książce swymi nazwiskami Maciej Iłowiecki i Cezary Michalski.
O czym w takim razie jest ta książka? To przede wszystkim autorski reportaż z narodzin i wczesnego dzieciństwa „Gazety Wyborczej”. Autorski - więc z pewnością osobisty, subiektywny i niepełny. Ale to akurat jest jasno powiedziane we wstępie, komentarze są typograficznie oddzielone od komunikatu, a cytowane teksty i reprodukowane dokumenty ukazują fakty i wydarzenia zapomniane, przemilczane lub wręcz skrywane przed środowiskową opinią. Nie bez powodu hasło reklamowe brzmiało: Prawda o „Gazecie Wyborczej”. Nieznane dokumenty. Świadkowie...
 
Książka liczy 344 strony, waży 430 gramów, ma format A-5 i kolorową foliowaną okładkę.
Książkę można kupić tylko w dwóch miejscach. Albo w warszawskim "Prusie" (sławna księgarnia przy Krakowskim Przedmieściu, naprzeciwko Uniwerku), albo u mnie, autora, wraz z odręcznym atramentowym (!) autografem oraz uśmiechem :-)
Lojalnie informuję, że w obydwu miejscach zostało tylko po kilkanaście egzemplarzy trzeciego (sześciotysięcznego) wydania...
Miłe Czytelniczki i Czytelników pozdrawiam serdecznie i z respektem
Warszawa, wiosna 2011
Stanisław Remuszko

Na wszelki wypadek podaję swój adres mailowy
oraz numery telefonów: +22 641-7190, 504 830-131

______________________________

* I wydanie - 1999, II wydanie - 2003, III wydanie - 2006

Jeśli chcesz zamówić u Remuszki, to teraz wybierz zamówienie (wszystkie ceny wraz z dostawą):

Zamawiam jeden egzemplarz książki pt. „Gazeta Wyborcza. Początki i okolice” z autografem autora. Książka zostanie wysłana listem poleconym. Zapłacę przelewem sześćdziesiąt złotych - ale dopiero po otrzymaniu książki.

Zamawiam jeden egzemplarz książki pt. "Proces" z autografem autora. Książka zostanie wysłana listem poleconym. Zapłacę przelewem trzydzieści złotych - ale dopiero po otrzymaniu książki.  

Zamawiam po jednym egzemplarzu książki pt. "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice" oraz książki pt. "Proces" z autografem autora. Za obie te książki zapłacę przelewem osiemdziesiąt złotych - ale dopiero po otrzymaniu obu książek.

Zamawiam po jednym egzemplarzu książki pt. "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice", książki pt. "Proces" oraz książki pt. "Wariacje obywatelskie" z autografem autora. Za te trzy książki zapłacę przelewem sto złotych - ale dopiero po otrzymaniu książek.

To jest opcja dla tych osób, które chciałyby zamówić zamówić wysyłkę za granicę. Trzeba tę opcję zaznaczyć, normalnie wypełnić formularz zamówieniowy i wysłać - a wtedy ktoś z Państwem się skontaktuje, żeby omówić szczegóły.

Wypełnij formularz:

Imię:
Nazwisko:
Ulica wraz z numerem domu i numerem mieszkania:
Kod: [99-999]
Miasto:
Numer telefonu:
E-mail: